به وب سایت دکتر امین شیروانی خوش آمدید!

دکتر ارتودنسی خوب

دکتر ارتودنسی

در جستجوی دکتر ارتودنسی…

با توجه به اینکه اغلب بیماران ارتودنسی در محدوده سنی نوجوان، جوان و میانسال هستند، اینترنت و فضای مجازی همواره یکی از منابع اطلاعاتی مهم برای جستجو پیرامون درمان ارتودنسی و دندانپزشکان شاغل به عنوان متخصص و دکتر ارتودنسی بوده است. در این میان حجم زیاد مطالب در فضای مجازی گاه تشخیص مطالب صحیح از مطالب نادرست و با منابع نامطمئن را برای بیماران مشکل ساخته است. برای مثال خیلی از بیمارانی که در فضای مجازی در جستجوی مواردی همچون دکتر ارتودنسی، دکتر ارتودنسی خوب ، دکتر ارتودنسی در تهران و یا سایر شهرستانها هستند، با خیل عظیمی از نتایج جستجو مواجه شده و احساس سردرگمی می کنند. هرچند که اغلب همکاران فعال در فضای مجازی و هیات تحریریه وبسایت های آنها صفحات اولیه جستجوگرها را رصد می کنند ولی صرف حضور یک سایت در صفحات اولیه جستجوی دکتر ارتودنسی یا متخصص ارتودنسی الزاما به معنی تایید متخصص ارتودنسی بودن فرد نیست. لذا جهت اطمینان از متخصص بودن درمانگر خود از یکی از منایع و روشهای زیر می توانید کمک بگیرید:

  • عضویت درمانگر در انجمن ارتودنتیستهای ایران تایید این مطلب است که دکتر شما، متخصص و دکتر ارتودنسی بوده و مدرک تحصیلی وی به تایید مراجع رسمی کشور رسیده است. شایان ذکر است در موارد معدودی ممکن است برخی از همکاران متخصص ارتودنسی عضو این انجمن نبوده یا اطلاعات آنها در بانک اطلاعاتی انجمن ناقص باشد. در این موارد، روشها و منابعی که ذیلا ارائه می شود کمک کننده است:
  • جستجوی نام یا محل مطب درمانگر از طریق وب سایت ارتوپیج به آدرس www.orthopage.ir

مجددا تاکید می گردد عدم وجود نام درمانگر شما در این دو سایت الزاما به معنی متخصص نبودن فرد نیست هرچند که این دو لیست نام اغلب همکاران متخصص ارتودنسی را شامل شده است. در صورت عدم اطمینان توجه به ذکر عبارت متخصص در مهر، سربرگ و تابلوی مطب بسیار مهم است. این مطلب توسط معاونت های درمان دانشگاههای علوم پزشکی رصد شده و معمولا قابل اعتماد است. توجه کنید که عباراتی همچون ارتودنسی بدون ذکر لفظ متخصص، یا کاربرد عباراتی همچون مخصوص یا مختص ارتودنسی جهت گمراهی ذهن بیمار بوده و در موارد مشاهده این تخلف مراتب باید به اطلاع اداره نظارت بر درمان شهرستان رسد.

دکتر ارتودنسی خوب – متخصص ارتودنسی خوب کیست؟

یکی دیگر از مطالب مورد کنکاش در فضای مجازی جستجوی دکتر ارتودنسی خوب یا متخصص ارتودنسی خوب در تهران ، اصفهان یا سایر شهرستانهاست. سوال اصلی این است دکتر ارتودنسی شما چه مشخصاتی داشته باشد تا متخصص ارتودنسی خوب محسوب شود. به نظر نگارنده دکتر ارتودنسی خوب می باید واجد اغلب خصوصیات زیر باشد:

دکتر ارتودنسی خوب باید

در جلسه معاینه اولیه به اندازه کافی و با دقت شما را معاینه نموده و با بررسی دقیق عکسها و قالب های تشخیصی و سایر اطلاعات بدست آمده از معاینه مشکل ارتودنسی شما را تشخیص داده و در این خصوص توضیح کافی دهد. ممکن است معاینه در دو جلسه انجام شود و در جلسه اول دکتر ارتودنسی شما با تهیه قالب و عکسهای لازم اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده و در جلسه دوم  نتیجه معاینه را اعلام نماید.

دکتر ارتودنسی خوب باید

پس از معاینه و تشخیص مشکل شما ، روشهای درمانی مختلف، مزایا و معایب هر یک از روشها و نیز برآوردی از هزینه درمانی را بطور واضح توضیح دهد. ممکن است هزینه ها و نحوه پرداخت توسط دستیاران یا مسوول پذیرش مطب به شما گفته شود. علاوه بر این دکتر ارتودنسی شما باید در خصوص نتایج احتمالی عدم درمان توضیح کافی دهد. باید توجه داشت که طرح اولیه درمان ممکن است حین درمان بر اساس نتایج و پاسخ سیستم دندانی شما به درمان تغییراتی داشته باشد که در این موارد دکتر ارتودنسی شما می باید با توضیحات کامل و کافی و کسب رضایت بیمار تغییر را اعمال نماید.

دکتر ارتودنسی خوب باید

دکتر ارتودنسی در جلسات درمانی باید در طراحی و کاربرد دستگاههای ارتودنسی دقت لازم داشته و سیر درمان را در پرونده درج نماید.وی باید آموزشهای کافی در خصوص نگهداری از وسایل، حفظ بهداشت و مسواک زدن ارتودنسی و دستورالعمل های لازم در موارد اورژانس را به بیمار و در صورت لزوم  والدین بیمار به نحو مقتضی ارایه دهد. توضیح موارد مذکور توسط دکتر ارتودنسی ، دستیاران ، کتابچه و منابع الکترونیک از روشهای مرسوم این آموزشهاست. ممکن است برخی از امور درمان همچون قالبگیری ، تعویض سیم ها و… توسط دستیاران انجام شود. این قضیه یک استاندارد پذیرفته شده جهانی است و لازمه آن آموزش کافی دستیاران و نظارت عالی دکتر ارتونسی شماست. در صورت هرگونه نگرانی در این خصوص دکتر ارتودنسی خود را مستقیما مطلع سازید.

دکتر ارتودنسی خوب باید

تا حد امکان سعی نماید که بیماران در وقت مقرر با حداقل معطلی ویزیت شوند. لازمه این امر همکاری بیماران در رعایت نوبت است. دیر رسیدن بیماران ساکن مناطق دورتر به مطب ، بیماران اورژانسی و گاهی تعداد غیر قابل پیش بینی بیماران معاینه ممکن است در این خصوص اختلالاتی ایجاد نماید.

دکتر ارتودنسی خوب باید

پس از پایان درمان در خصوص نگهداری نتایج درمان (ریتنشن) شما را کاملا توجیه نموده و با تنظیم جلسات معاینه مجدد از ثبات درمان مطمئن شود. همکاری بیمار در استفاده و نگهداری از نگهدارنده ها و مراجعه به موقع برای معاینات مجدد، در حفظ نتایج درمان نقش حیاتی دارد.

دکتر ارتودنسی خوب باید

همواره با شرکت در سمینارها ، دوره های آموزشی داخل و خارج از کشور و مطالعه منابع علمی از آخرین پیشرفت های علم ارتودنسی مطلع بوده و آنها را برای ارائه خدمات درمانی با استاندارد بالا به کارگیرد.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *